1- آیا می‌توان از «قالب‌یار» ابتدا برای دریافت قیمت استفاده کرد سپس سفارش خود را ثبت نمود؟
پاسخ:

بله! شما ابتدا بدون هزینه، قیمت قالب درخواستی را مشاهده می‌کنید و بعد از تأیید نهایی، می‌توانید سفارش خود را ثبت نمایید.

2- آیا تمامی طرح‌ها و فایل‌ها قابلیت ساخت دارند؟
پاسخ:

«قالب‌یار» تلاش می‌کند تمامی طرح‌ها را برای ساخت آماده کند؛ اما اگر از نظر ما طرحی غیرقابل ساخت بوده یا مشکلی داشته باشد، در هنگام ثبت سفارش، راهنمایی‌ها و هماهنگی‌های لازم را با شما در میان خواهیم گذاشت.

3- آیا امکان دریافت راهنمایی در زمان ثبت سفارش وجود دارد؟
پاسخ:

به‌محض ورود به سایت، می‌توانید از طریق خدمات چت آنلاین، مشکلات و سؤالات‌تان را مطرح و برطرف کنید. همچنین می‌توانید با شماره‌گیری پشتیبانی مجموعه‌ی «قالب‌یار» با شماره تماس 36610579-021 از راهنمایی‌های مورد نیاز بهره‌مند شوید.

4- دریافت قالب از طریق مراجعه‌ی حضوری ممکن است؟
پاسخ:

بله! «قالب‌یار» به‌منظور کاستن از هزینه‌ی رفت‌وآمد مشتری و همچنین صرفه‌جویی در فضا، امکان دریافت قالب ساخته شده به‌صورت غیرحضوری را فعال کرده است. بااین‌حال، می‌توانید از مراجعه‌ی حضوری نیز استفاده کنید؛ البته با این توضیح که زمان نگهداری قالب سفارش‌شده نهایتاً یک ماه است و هنگام ثبت سفارش، بایستی گزینه‌ی دریافت حضوری را فعال کرده و با ارائه‌ی شماره‌ی فاکتور، قالب را تحویل گیرید.

5- آیا بعد از ثبت سفارش، مشتری می‌تواند سفارش خود را لغو کند؟
پاسخ:

اگر مشتری بعد از ثبت، سفارش خود را لغو کند، به‌اندازه‌ای که روند ساخت پیش رفته باشد، از حساب مشتری برداشت شده و مابقی به حساب اعتباری در پروفایل وی اضافه می‌شود. ذکر این نکته ضروری است که «قالب‌یار» روندی سریع در زمینه‌ی ساخت قالب دارد؛ لذا خواهشمندیم به‌منظور جلوگیری از مشکلات احتمالی، تا حد ممکن دقت لازم را در ثبت سفارش داشته باشید.

6- نحوه‌ی پرداخت هزینه‌ی ساخت قالب چگونه است؟
پاسخ:

علاوه بر روش پرداخت مستقیم از کارت اعتباری و از طریق درگاه بانک، می‌توانید پس از ورود به پروفایلتان، اعتبار خود را افزایش دهید تا «قالب‌یار» هزینه را مستقیماً از اعتبار شما (کیف پول)کسر کند.

7- بازه‌ی زمانی روزانه برای ارسال سفارش رایگان چند است؟
پاسخ:

در پایانه‌های مسافربری شرق، جنوب و غرب تهران، آخر ساعت کاری هر روز (به‌جز ایام تعطیل رسمی) سفارشات به‌صورت رایگان تحویل انبارهای مجاز ارسال بار شده و شماره‌ی بارنامه برای مشتری پیامک می‌شود. در طول روز نیز ارسال سفارش به مناطق بهارستان و سعدی، بین ساعت 9 الی 20 کاملاً رایگان است.

8- مدت ساخت قالب چقدر است؟
پاسخ:

با توجه به اینکه ساخت قالب، مراحل مختلفی ازجمله طراحی، برش لیزر، خم اتوماتیک، تنظیم تیغه‌ها و در پایان کنترل نهایی را پشت سر می‌گذارد، بنابراین هر قالب، زمان بخصوصی برای ساخت نیاز دارد. «قالب‌یار» با درنظرگرفتن این نکات، گزینه‌های فوری (بین سه تا پنج ساعت کاری)، یک‌روزه (نهایتاً 24 ساعت) و معمولی (نهایتاً 48 ساعت) را برای انتخاب شما فعال می‌کند.

9- آیا ممکن است پرداخت از درگاه بانک با مشکل روبرو شود؟
پاسخ:

شما پس از پرداخت وجه و مشاهده کد پیگیری لطفا دکمه بازگشت به سایت را فشار دهید.در غیر اینصورت مبلغ پرداختی نهایتا طی 72 ساعت به حساب شما برگشت داده خواهد شد.

10- هزینه‌ی ارسال چگونه محاسبه می‌شود؟
پاسخ:

در هنگام ارسال فایل، منطقه‌ی تحویل‌گیرنده را مشخص خواهید کرد و «قالب‌یار»، زیر قیمت‌های مصوّبِ دفاتر پیک موتوری، هزینه‌ی ارسال را مجزا از هزینه‌ی ساخت قالب به شما نمایش می‌دهد. نهایتاً از بین گزینه‌های دریافت حضوری و دریافت غیرحضوری، انتخاب خواهید کرد.

11- آیا طرح ارسالی باید قرینه یا آینه (mirror) شود؟
پاسخ:

خیر! کافی است تمامی طرح‌های خود را دقیقاً از روی چاپ برای ما ارسال کنید. «قالب‌یار» قرینه‌سازی را انجام می‌دهد و اگر طرح مورد نظر نیازی به قرینه نداشت، در بخش توضیحات نهایی (زمان ثبت سفارش) عنوان کنید که قالب، احتیاجی به قرینه ندارد. در غیر این صورت مسئولیت آن بر عهده شما خواهد بود.